Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Basket

Följ

KFUM Örebro Basket

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

November 2023

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 08:30

      EBC F/P 2016


      11:30
    • 08:30

      EBC (easy basket cup) P 2015


      11:30
    • 08:30

      EBC P-14


      11:30
    • 10:30

      EBC matcher I Tegelbruket P12/13 Norr


      15:00
    • 10:30

      EBC 11/4 F-11


      15:00
    • 11:00

      EBC P-11


      15:00
    • 11:15

      P12 (hemma) P-12


      15:00
    • 11:30

      EBC P-13


      15:30
    • 12:00

      Pizza och häng, Herrlagsmatch P-14


      18:00
    • 16:00

      EOS Basket (hemma) Herr A


      18:00
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.45
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      19:45
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
    • 20:45

      Träning Herr B


      22:00
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:15
    • 18:00

      Föräldramöte F-11


      20:00
    • 18:00

      (coachUtbildning) IDRpsyk. P-11


      19:30
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-09


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr B


      21:30
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 16:00

      Träning P12/13 Norr


      17:30
    • 16:30

      Träning Dam A


      17:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning Hu19


      18:15
    • 17:45

      Träning Herr A


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
  • 11Lör
    • 07:00

      Ockelbo Basket (borta) P-10


      18:00
    • 09:30

      Västerås Basket P-09 (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Hammarö Basket (hemma) F-11


      12:00
    • 10:00

      Lagkul P12 P-12


      12:00
    • 11:00

      Match mot Västerås 08 P-09


      12:30
    • 12:00

      AIK Basket Svart (borta) P-08


      13:30
    • 12:30

      Västerås Basket P-08 (borta) P-08


      14:00
    • 14:00

      Match Västerås 09 P-09


      15:30
    • 15:00

      Karlstad Suns Basket (hemma) P-10


      17:30
    • 16:00

      Lobas Basket (hemma) Herr A


      18:00
    • 17:15

      Alviks Basketbollklubb (borta) P-08


      18:45
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning Basketlekis


      10:00
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:15
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P 2016


      11:00
    • 10:00

      Träning P 2015


      11:00
    • 10:15

      Träning P-13


      11:30
    • 10:30

      Sala Basketbollförening (hemma) F-11


      16:30
    • 10:30

      Köping Stars Basketförening (hemma) Utvecklingslag F07-F09


      11:30
    • 11:15

      Match mot Linköping P-09


      13:15
    • 11:30

      Träning P-11


      12:45
    • 11:30

      Föräldramöte angående bingolotto P-11


      12:00
    • 11:45

      Västerås Basket F09 (hemma) Utvecklingslag F07-F09


      12:45
    • 12:00

      KFUM Gävle Basket (hemma) F-10


      14:00
    • 12:45

      Träning P11 Norr


      14:00
    • 13:15

      Match mot Katrineholm P-09


      15:15
    • 14:00

      Träning P-08


      16:00
    • 15:10

      KFUM Gävle - Ungdoms BF (hemma) F-11


      19:40
    • 16:30

      Sala Basket (borta) F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning Motionsbasket Herr


      18:30
  • 13Mån
    v.46
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      19:45
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
    • 20:45

      Träning Herr B


      22:00
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-09


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr B


      21:30
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:00

      Träning P12/13 Norr


      17:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning Hu19


      18:15
    • 17:45

      Träning Herr A


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
  • 18Lör
    • 09:20

      Hammarö Basket Blå (borta) P-10


      14:30
    • 10:00

      Hammarö Vit (hemma) P-11


      11:00
    • 11:40

      Hammarö Blå (hemma) P-11


      12:40
    • 13:00

      KFUM Örebro U15 (borta) F-10


      14:00
    • 13:00

      KFUM Örebro Basket F10 (hemma) Utvecklingslag F07-F09


      14:00
    • 14:00

      IFK Åmål (borta) Hu19


      15:00
    • 14:30

      Lagfika Utvecklingslag F07-F09


      16:00
    • 15:15

      AIK Basket (borta) Dam A


      16:45
    • 17:00

      Julavslutning F-14


      20:00
  • 19Sön
    • 09:00

      Träning Basketlekis


      10:00
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:15
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P 2016


      11:00
    • 10:00

      Lagaktivitet P-08


      16:00
    • 10:15

      Träning P-13


      11:30
    • 11:00

      Träning P 2015


      12:00
    • 11:30

      Träning P-11


      12:45
    • 12:30

      Hammarö Vit (borta) P-11


      13:30
    • 12:45

      Träning P11 Norr


      14:00
    • 13:00

      Arvika Basket (hemma) P-08


      14:30
    • 14:00

      Träning P-09


      16:00
    • 14:30

      Föräldrmöte P-08


      15:30
    • 17:00

      Träning Motionsbasket Herr


      18:30
    • 18:00

      Ekeby if (borta) P-11


      20:00
  • 20Mån
    v.47
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      19:45
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
    • 20:45

      Träning Herr B


      22:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-09


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr B


      21:30
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 08:45

      Matcher Stockholm P-09


      20:00
    • 10:00

      Hammarö Basket Blå (hemma) P-10


      12:00
    • 12:15

      Skuru Basket (hemma) P-08


      13:45
    • 12:30

      Örebro Multi Basketklubb (hemma) Utvecklingslag F07-F09


      13:30
    • 15:45

      Västerås Basket P-08 (hemma) P-08


      17:15
    • 16:00

      Västerås Basket (hemma) Dam A


      17:30
  • 26Sön
    • 08:40

      EBC F/P 2016


      12:00
    • 09:00

      Träning Basketlekis


      10:00
    • 09:00

      EBC P-14


      12:00
    • 09:00

      EBC (easy basket cup) P 2015


      12:00
    • 09:00

      Träning P-11


      10:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 11:30

      EBC 26/11 F-11


      15:00
    • 11:30

      EBC turnering F-13


      14:30
    • 11:45

      KFUM Karlskoga Basket (hemma) P-08


      13:15
    • 11:45

      Match mot Åmål P-09


      13:45
    • 11:45

      Kallelse för sekretariat P-09


      13:45
    • 12:00

      EBC P-13


      16:00
    • 12:00

      Träning Herr A


      14:00
    • 12:00

      Crossover Basket (borta) Herr A


      14:00
    • 12:00

      EBC Svealundsskolan P12/13 Norr


      16:00
    • 13:00

      EBC P-11


      16:00
    • 13:00

      P12 (hemma) P-12


      16:00
    • 13:30

      Arvika Basket (borta) Dam A


      15:00
    • 13:45

      Boinsikt utdelning P-08


      15:45
    • 15:30

      Träning Motionsbasket Herr


      17:00
  • 27Mån
    v.48
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      19:45
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
    • 20:45

      Träning Herr B


      22:00
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-09


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr B


      21:30
  • 30Tor