Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Basket

Följ

KFUM Örebro Basket

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2023

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 09:00

      Träning Basketlekis


      10:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:15
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Västerås F10 (hemma) F-11


      16:00
    • 10:00

      Träning F/P 2016


      11:00
    • 10:00

      Sala Basket (hemma) P-08


      11:30
    • 10:15

      Träning P-13


      11:30
    • 11:15

      Kallelse för sekretariat P-09


      14:00
    • 11:30

      Träning P-11


      12:45
    • 12:00

      Föräldramöte P-12


      13:00
    • 12:00

      Match Sala P-09


      13:30
    • 12:45

      Träning P11 Norr


      14:00
    • 13:00

      Match Åmål borta P-09


      15:00
    • 14:00

      Sala Basketbollförening (hemma) F-11


      20:00
    • 14:00

      KFUM Örebro Basket P09 (hemma) P-08


      15:30
    • 14:00

      Hammarö F09/10 (hemma) Utvecklingslag F07-F09


      15:00
    • 17:00

      Katrineholms IF (hemma) Utvecklingslag F07-F09


      18:30
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träningsmatch mot P11 F-11


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 18:30

      SEK UTB + MATCH P-11


      20:00
    • 19:00

      Föräldramöte P-10


      20:30
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 19:30

      Träning P-11


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
    • 20:45

      Träning Herr B


      22:00
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 16:00

      Träning P12/13 Norr


      17:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning Hu19


      18:15
    • 17:45

      Träning Herr A


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
  • 7Lör
    • 10:00

      Karlskoga (hemma) P-11


      11:00
    • 12:00

      Arvika Basket (borta) F-11


      17:00
    • 12:00

      Sunne (hemma) P-11


      13:00
    • 12:30

      Örebro Multi Basketklubb (borta) P-08


      14:00
    • 13:00

      Arvika Basket (hemma) P-10


      15:30
    • 15:30

      Match Stockholmsserien mot Sloga P-09


      17:30
    • 18:00

      Team4Q (borta) Herr A


      20:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning Basketlekis


      10:00
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P 2016


      11:00
    • 10:15

      Träning P-13


      11:30
    • 11:15

      Stockholm Nordväst (borta) P-08


      12:45
    • 11:30

      Träning P-11


      12:45
    • 12:00

      Arvika Basket 08 (borta) Dam A


      13:30
    • 12:45

      Träning P11 Norr


      14:00
    • 13:00

      Köping Stars Basketförening (borta) Hu19


      16:00
    • 14:00

      Träning P-09


      16:00
    • 15:30

      Central Basket Vinröd (borta) P-08


      17:00
    • 15:30

      Träning Motionsbasket Herr


      17:00
  • 9Mån
    v.41
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      19:45
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
    • 20:45

      Träning Herr B


      22:00
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-09


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr B


      21:30
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:00

      Träning P12/13 Norr


      17:30
    • 16:30

      Träning Dam A


      17:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:00

      Träning Hu19


      18:15
    • 17:45

      Träning Herr A


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
  • 14Lör
    • 10:00

      Arvika Basket (hemma) Dam A


      11:30
    • 12:00

      Hammarö (hemma) F-10


      13:30
    • 12:45

      Arvika Basket (hemma) F-11


      15:00
    • 16:00

      Arvika Basket (hemma) Dam A


      17:30
    • 16:30

      RIG Norrköping Basket (borta) Herr A


      18:30
  • 15Sön
  • 16Mån
    v.42
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 18:30

      Föreläsning Idrottspsykologi P-11


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
    • 20:45

      Träning Herr B


      22:00
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-09


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr B


      21:30
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 12:30

      SM P-09


      00:00
    • 16:00

      Träning P12/13 Norr


      17:30
    • 16:30

      Träning Dam A


      17:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning Hu19


      18:15
    • 17:30

      Träning F-11


      19:00
    • 17:45

      Träning Herr A


      19:00
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
  • 21Lör
    • Heldag

      SM P-09

    • Heldag

      USM omgång 1 P-08

    • 07:45

      Karlstad Suns Basket (borta) P-10


      14:00
    • 11:30

      Gemensam Lunch mellan match 1 och 2 P-08


      14:00
    • 12:00

      Karlstad Suns Basket (borta) Dam A


      13:30
    • 13:00

      Arvika basket (hemma) P-11


      14:00
    • 16:00

      Karlstad Suns Basket 06 (borta) Dam A


      17:30
  • 22Sön
  • 23Mån
    v.43
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:00

      Schysst snack Träff 1: Normer & idrottskultur P-11


      20:00
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
    • 20:45

      Träning Herr B


      22:00
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:15
    • 18:15

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-09


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr B


      21:30
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 16:00

      Träning P12/13 Norr


      17:30
    • 16:30

      Träning Dam A


      17:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning Hu19


      18:15
    • 17:45

      Träning Herr A


      19:00
    • 17:45

      Bingo till lagkassan P12/13 Norr


      18:20
    • 18:15

      KFUM Örebro Basket P09 (borta) P-08


      19:45
    • 18:15

      match mot 08 P-09


      19:50
  • 28Lör
    • 10:00

      Hammarö Basket P08/P09 (hemma) P-08


      11:30
    • 11:45

      Arvika Basket (hemma) Utvecklingslag F07-F09


      12:45
    • 13:00

      Kallelse för sekretariat P-09


      15:30
    • 14:00

      Match Hammarö P-09


      15:30
    • 16:00

      Onsala Basket (borta) Herr A


      18:00
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.44
  • 31Tis