Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Basket

Följ

KFUM Örebro Basket

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
KFUM Örebro Basket
Välj lag

Maj 2024

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 13:45

      Semi Lions cup P-09


      15:45
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:15

      Träning P-11


      18:45
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:45
    • 19:00

      Spelarmöte inför Göteborgsfestivalen F-11


      20:00
    • 20:00

      Träning P-08


      21:00
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
  • 8Ons
    • 08:00

      Göteborgs festivalen P12/13 Norr


      00:00
    • 16:00

      Basketfestivalen i Göreborg P-13


      00:00
    • 16:00

      Göteborgsfestivalens P-11


      00:00
    • 16:00

      Göteborg basketball festival P-10


      00:00
    • 16:15

      Basketfestivalen i Göteborg F-10


      00:00
    • 16:30

      Bussresa till Göteborg P-08


      20:30
    • 17:00

      Gbg basketfestival P-09


      00:00
    • 18:00

      Träning P11 Norr


      19:30
    • 18:15

      Träning Utvecklingslag F07-F09


      19:30
  • 9Tor
    • Heldag

      Göteborgs festivalen P12/13 Norr

    • Heldag

      Basketfestivalen i Göreborg P-13

    • Heldag

      Göteborgsfestivalens P-11

    • Heldag

      Göteborg basketball festival P-10

    • Heldag

      Basketfestivalen i Göteborg F-10

    • Heldag

      Gbg basketfestival P-09

    • 13:30

      Cumann Cispheile Maigh Cuilinn (borta) Dam A


      14:30
    • 18:00

      Göteborg Basketball Festival 2024 P-08


      00:00
    • 18:15

      Träning Basketkul


      19:00
    • 19:30

      Borås Basket F06/07 (hemma) Dam A


      20:30
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
    • 20:30

      Träning Hu19


      22:00
  • 10Fre
    • Heldag

      Göteborgs festivalen P12/13 Norr

    • Heldag

      Basketfestivalen i Göreborg P-13

    • Heldag

      Göteborgsfestivalens P-11

    • Heldag

      Göteborg basketball festival P-10

    • Heldag

      Basketfestivalen i Göteborg F-10

    • Heldag

      Gbg basketfestival P-09

    • Heldag

      Göteborg Basketball Festival 2024 P-08

    • 14:15

      KFUM Lidingö Basket (hemma) Dam A


      15:15
    • 17:00

      Träning Utvecklingslag F07-F09


      18:30
    • 17:00

      Träning Hu19


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:15
    • 17:45

      Träning Herr A


      19:00
  • 11Lör
    • Heldag

      Göteborgs festivalen P12/13 Norr

    • Heldag

      Basketfestivalen i Göreborg P-13

    • Heldag

      Göteborgsfestivalens P-11

    • Heldag

      Göteborg basketball festival P-10

    • Heldag

      Basketfestivalen i Göteborg F-10

    • Heldag

      Gbg basketfestival P-09

    • Heldag

      Göteborg Basketball Festival 2024 P-08

  • 12Sön
    • 00:00

      Göteborgs festivalen P12/13 Norr


      19:00
    • 00:00

      Basketfestivalen i Göreborg P-13


      17:00
    • 00:00

      Göteborgsfestivalens P-11


      20:00
    • 00:00

      Göteborg basketball festival P-10


      20:00
    • 00:00

      Basketfestivalen i Göteborg F-10


      19:30
    • 00:00

      Gbg basketfestival P-09


      18:00
    • 00:00

      Göteborg Basketball Festival 2024 P-08


      19:00
    • 09:00

      Träning Basketlekis


      10:00
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 10:00

      Träning F/P 2016


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-15


      12:00
    • 11:30

      Träning P-11


      12:45
    • 12:45

      Träning P11 Norr


      14:00
    • 14:00

      Träning P-08


      16:00
    • 17:00

      Träning Motionsbasket Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning Motionsbasket Herr


      18:30
  • 13Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:00
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning F-11


      19:30
    • 19:10

      Träning P-08


      20:25
    • 19:30

      Träning Hu19


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:00

      Ledarträff med utvärdering och planering P-12


      20:30
    • 18:00

      Träning P11 Norr


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-09


      20:45
    • 20:00

      Coachmöte EBC Coacher


      21:00
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 09:00

      Tränmatch mot P12 P-13


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatch/er P-12


      13:00
    • 11:00

      Skjuts och hejaklack till Eskilstuna P-08


      21:00
    • 11:45

      Träningsmatch P-11


      13:45
    • 13:00

      Hammarö P08/09 (hemma) P-08


      14:30
  • 19Sön
  • 20Mån
    v.21
    • Heldag

      Betala in för kakorna Dam A

    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:30

      Spelar- och föräldramöte Dam A


      19:00
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Coachmöte P09-12 Coacher


      19:30
    • 19:00

      Träning Dam A


      20:00
    • 19:30

      Träning Hu19


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      20:00
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
  • 22Ons
    • 18:00

      Träning P11 Norr


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte - spelarmöte P-11


      20:00
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-09


      20:45
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 16:00

      Träning P12/13 Norr


      17:15
    • 16:00

      Lampe Challenge P-09


      00:00
    • 17:00

      Träning Hu19


      18:15
    • 17:00

      Avslutning basket F-12


      19:00
    • 17:45

      Träning Herr A


      19:00
    • 18:00

      Lagavslutning F-10


      21:00
  • 25Lör
    • Heldag

      Lampe Challenge P-09

  • 26Sön
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 18:00

      Coachträff Coacher


      21:00
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning Dam A


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:25
    • 19:30

      Träning Hu19


      20:45
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      19:45
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:00

      Träning P11 Norr


      19:30
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Föräldramöte ang nästa säsong. P-08


      20:30
    • 19:00

      Träning P-08


      21:00
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 17:00

      Träning Hu19


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P12/13 Norr


      20:00
    • 18:00

      EBC avslutning på Järntorget F-12


      20:00
    • 18:00

      EBC Järntorget P-14


      20:00
    • 18:00

      EBC-avslutning P-15


      20:00
    • 18:00

      3x3 turnering Domare


      00:00