Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KFUM Örebro Basket

Följ

KFUM Örebro Basket

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
KFUM Örebro Basket
Välj lag

April 2024

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
    • 09:30

      Dolphins Invitational P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:00
    • 18:15

      Träning P-10


      19:30
    • 18:15

      Träning F-11


      19:30
    • 18:30

      Träning Dam A


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:25
    • 19:30

      Träning Hu19


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 18:30

      KFUM Gävle - Ungdoms BF (hemma) F-11


      20:30
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 08:30

      Intresseanmälan Domaruupdrag EBC Domare


      12:30
    • 09:00

      EBC P-15


      11:00
    • 09:00

      EBC P-14


      16:00
    • 09:30

      Träningsmatcher i Eskilstuna P-08


      18:30
    • 11:30

      EBC P-12


      16:00
    • 12:00

      EBC P-13


      16:00
    • 12:00

      EBC F-12


      16:00
    • 12:30

      Intresseanmälan Domaruupdrag EBC Domare


      16:00
    • 15:00

      Arvika Basket (hemma) F-11


      19:00
    • 16:00

      Tyresö Basket (hemma) Herr A


      18:00
  • 7Sön
  • 8Mån
    v.15
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Spelarmöte F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      19:45
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:00

      Föräldramöte F-11


      20:30
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 08:00

      Match i mellansvenska P08/09 slutspel P-10


      18:00
    • 09:00

      Slutspel lions lag vit P-09


      16:00
    • 10:00

      Final Four U13B P-11


      14:00
    • 10:45

      Slutspel Lions P-09


      18:45
    • 12:45

      Alviks Basketbollklubb (borta) P-08


      14:45
  • 14Sön
  • 15Mån
    v.16
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      19:45
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
    • 20:00

      Intresseanmälan cup, ej bindande P-12


      21:00
  • 17Ons
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 09:30

      Västerås Basket Blå (hemma) P-10


      11:00
    • 12:00

      Träningsmatch P-12


      15:00
    • 12:00

      Träningsmatch P13&P14 P-14


      14:30
    • 12:00

      Träningsmatcher mot P12 och P14 P-13


      14:00
    • 12:15

      1/8 i Lions cup P-09


      19:15
    • 13:30

      Kalmar Basket (borta) Herr A


      15:30
    • 14:15

      Ockelbo Basket (hemma) P-10


      15:45
  • 21Sön
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 09:00

      Träningsmatch mot Köping F-11


      14:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:15
    • 09:30

      Final Four PU13A P-11


      16:45
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:15

      Träning P-13


      11:30
    • 10:45

      Hammarö Basket Blå (hemma) P-10


      12:15
    • 11:00

      Träning P-15


      12:00
    • 11:30

      Träning P-11


      12:45
    • 12:00

      Karlstad Suns Basket (hemma) P-10


      13:30
    • 12:45

      Träning P11 Norr


      14:00
    • 13:00

      Ev kvartsfinal lions P-09


      14:00
    • 14:00

      Träning Basketlekis


      15:00
    • 14:00

      Träning P-08


      16:00
    • 14:00

      Hammarö Basket Vit (hemma) P-10


      15:30
    • 15:00

      Träning F/P 2016


      16:00
    • 17:00

      Träning Motionsbasket Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning Motionsbasket Herr


      18:30
  • 22Mån
    v.17
  • 23Tis
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-11


      19:45
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 19:10

      Träning P-08


      20:45
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 00:00

      Spelhelg (hemma) Hu19


      01:00
    • 13:00

      spelare till tränarutb. P-11


      16:00
  • 28Sön
    • 00:00

      Spelhelg (hemma) Hu19


      01:00
    • 09:00

      Träning P-14


      10:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F-14


      11:00
    • 10:15

      Träning P-13


      11:30
    • 11:00

      Träning P-15


      12:00
    • 12:00

      Träningsmatch - 10röd P-11


      14:00
    • 12:30

      Tränigsmatch Lag Röd P-10


      14:00
    • 12:45

      Träning P11 Norr


      14:00
    • 13:30

      Träningsmatch P13 Örebro P-11


      16:00
    • 13:30

      Träningsmatch P-12


      16:00
    • 13:40

      Träningsmatch mot p11 P12/13 Norr


      15:30
    • 17:00

      Träning Motionsbasket Herr


      18:30
    • 17:00

      Träning Motionsbasket Herr


      18:30
  • 29Mån
    v.18
  • 30Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning Dam A


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-13


      19:30
    • 18:30

      Träning Hu19


      20:00
    • 20:00

      Träning Herr A


      21:30